LIFESTYLE – Dzień Dziecka

Dziś mamy Dzień Dziecka, a ja przyszłam z trochę nieoczywistym wpisem. Dlaczego? Bo mam coś dla Mam 🙂 Ale może też nie do końca.. 😀 Bo czas spędzony z Dzieckiem/Dziećmi jest dla nich najlepszym prezentem, nie tylko z okazji Dnia Dziecka.

Osobiście uważam, że czasu spędzonego z dzieckiem nie da się kupić ani cofnąć. Warto więc każdego dnia wygospodarować choć „chwilę” dla dzieci, nie ważne czy usiądziesz z dzieckiem na podłodze i będziesz układać z nim klocki, czy też zaangażujesz go w kuchni do pomocy przy obiedzie. Ważne, ze zrobicie to RAZEM! Żadna gra, bajka czy komputer/tablet/telefon nie da mu miłości, zrozumienia ani rozmowy. Jedynie wspólnie spędzony z nim czas nauczy go empatii, radości życia i przekonania, że na świecie nie istnieją tylko gry w sieci, ale jest też ten świat realny – o ile ważniejszy i przyjemniejszy. Wszystko tak naprawdę zależy od nas, rodziców, co pokażemy dziecku. Czy damy tablet/komputer/PS i będziemy mieć „spokój” (tylko pozornie, dopóki jest mały, problemy przyjdą potem, gdy pójdzie do szkoły i na rozmowy będzie za późno), czy też zaangażujemy się trochę i pokażemy jak czerpać przyjemność ze życia codziennego, przejażdżki rowerem, spacer na lody, wspólne zrobienie babeczek, dobra planszówka wieczorem czy też zwyczajna zabawa w fryzjera.

Nie rozumiem w sumie tłumaczeń, „nie mam czasu, jest tyle do zrobienia”. Czas i tak upłynie, a wystarczy dobra organizacja, a znajdziemy go na wszystko. Mi pomaga w tym od 3 lat MaMy Kalendarz.. i wspólne plany!

IMG_6181

Właśnie dotarł do mnie 3 egzemplarz, i nie wyobrażam sobie już bez niego życia rodzinnego. Pomaga mi w organizacji, i układa wszystkie plany w spójną całość.

IMG_6182IMG_6183

Mamy w nim przeźroczystą stronę, na której możemy zaznaczyć powtarzające się czynności czy plany lekcji.

IMG_6184

Celem tego kalendarza jest co tydzień zebrać rodzinę przy stole i powiedzieć o swoich planach, dostosować je pod siebie, żeby znaleźć też czas na wspólną zabawę, czy też piknik.

IMG_6187IMG_6188

Pierwsze wakacyjne miesiące są w postaci rubryki na jednej karcie. Na każdej karcie znajdziemy perforowane 4 karteczki, które są idealne na wpisanie listy zakupów. W komplecie jest też pisak, który ma swoje stałe miejsce przy kalendarzy, by był zawsze pod ręką.

IMG_6189

Kolejne miesiące rozpoczynając od września są plannerem tygodniowym. Jest sporo miejsca na wpisanie planów, zajęć, czy też co na obiad. Mi się to spisuje idealnie, gdyż muszę być na bieżąco co moje dzieci jedzą w przedszkolu. Z racji alergii muszę przygotowywać im posiłki z zamienników, które w miarę możliwości zawożę czas 🙂

IMG_6190IMG_6191IMG_6192

Kalendarz występuje w dwóch wariantach cenowych. Ja decyduję się na droższą opcję, w której mam również naklejki przypominające. Mamy tu nożyczki, które przypominają o wizycie u fryzjera, strzykawka o szczepieniu, torba lekarska o wizycie u specjalisty, puchar o zawodach, itp. Są też naklejki na plan lekcji dla dzieci szkolnych.

IMG_6193IMG_6194

Na końcu mamy kieszonkę, w którą możemy włożyć bieżące rachunki, ważne informacje, czy po prostu przepis na dobre ciasto.

IMG_6195IMG_6196

U mnie każdy tydzień jest zapisany, kalendarz wisi w honorowym miejscu w kuchni, na przeciwko kuchni indukcyjnej, gdzie gotuję. Każdego dnia przygotowując obiad, patrzę, co nas czeka, by o niczym nie zapomnieć.

IMG_6179IMG_6176

Dołączając do #mamykalendarz na Facebooku czy Instagramie, dowiecie się o aktualnych promocjach i rabatach! Zachęcam, bo naprawdę warto. Zatrzymać się, zaplanować, i zacząć spędzać więcej czasu z rodziną.

IMG_6185IMG_6180

2 Comments on “LIFESTYLE – Dzień Dziecka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: