BEAUTY – jak walczyć z cellulitem?

Cellulit jest chyba znany każdej kobiecie. Dotyka on nas bez względu na to, czy jesteśmy „przy tuszy”, czy szczupli, czy urodziliśmy kilkoro dzieci, czy też jesteśmy nastolatką. Temat nie jest nam obcy. Za jego przyczynę wini się niekorzystny dla nas styl życia. Brak ruchu, tłuste i słone przekąski niestety sprzyjają jego powstawaniu. Dlatego w tej kwestii trzeba postępować systematycznie i jednocześnie na różnych płaszczyznach. Sam krem, choćby kosztował majątek nie pomoże. Ważna jest tutaj zmiana żywienia na zdrowsze, aktywność fizyczna choćby minimalna (spacery czy rower) a także masaże i pielęgnacja. Każdego dnia po kąpieli lub w jej trakcje wymasujmy przez 2-3 minuty problematyczne miejsca gąbką antycellulitową (dostępne w drogeriach za 3-4zł) lub rękawicą do masażu.

img_4542img_4543img_4544img_4548img_4552

Masujemy do momentu aż skóra się zaczerwieni. Możemy do tego dodatkowo zastosować balsam peelingujący do mycia od Eveline z serii slim extreme 4D krioterapia wyszczuplająca. Używam go od lat i jeszcze mnie nie zawiódł. Zawiera w sobie drobinki, które delikatnie złuszczają martwy naskórek.

img_4566

Po takim masażu stosuję diametnowe serum wyszczuplająco antycellulitowe również od Eveline z efektem chłodzenia. Po miesiacu regularnego smarowania i masażu, a także aktywności fizycznej  zdrowego odżywiania mam o połowę mniejszy cellulit, a po 2-3 miesiącach można o nim zapomnieć. Jest to idealny moment na rozpoczęcie dbania o tą strefę, gdyż lada chwila zrzucimy ciepłe i grube warstwy ubrań i zaczniemy odsłaniać nasze ciała. Warto by było zadbane 🙂

img_4567

Dbać o ciało należy nie tylko od zewnątrz, ale również od środka. Świetną propozycją są tutaj  dwie książki EAT PRETTY Jedz i bądź piękna. oraz Twój osobisty kalendarz piękna.

img_4545

Pierwsza z nich to podręcznik jak odżywiać się dla urody. Mamy tu wiele cennych informacji, które składniki działają na jaką część naszego ciała. Mamy czarno na białym opisanych wrogów naszego piękna. Opisano tu kuchnię na każdą porę roku z przykładowymi przepisami.

img_4560img_4561img_4562img_4563

Druga książka jest kontynuacją pierwszej, mamy tu również miejsce w postaci dziennika żywienia, na wpisanie menu i co zrobiliśmy dla swojej urody. Są tu wyznaczone wyzwania na każdą porę roku, a także miejsce na motywację czy przepisy do wypróbowania. Zawiera także miejsce na 40 dni jadłospisu, po każdych 10 dniach jest miejsce na refleksję i podsumowanie. Bardzo fajny pomysł by się wdrożyć i przypilnować czy nauczyć pewnych nawyków. Czasem drobna zmiana ma ogromną moc.

img_4558img_4554img_4555img_4564

To jest taka moja tajemnica na piękną i witalną wiosnę, zaczynam już dziś!

img_4565

A Wy jakie macie sposoby na walkę z cellulitem?

4 Comments on “BEAUTY – jak walczyć z cellulitem?

  1. Pingback: BOOK – nauka angielskiego w domu – paulainstyle.com

  2. Pingback: BEAUTY – kuracja antycellulitowa – paulainstyle.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: